Tiedote 30.6.2020
30.6.2020 16:32 Uutiset / Pääsivusto

Johtokunta tiedottaa

Tiedote 30.6.2020


Lentopalloseura Kokkolan Tiikerit tiedottaa virallisesti, että seuran edustusjoukkueen toiminnassa näkyvästi mukana oleva henkilö on vahvistanut olevansa epäiltynä vakavasta rikoksesta, josta tiedotusvälineet ovat tänään tarkemmin kertoneet ja jonka ympärillä huhut ovat viime viikkoina jatkuvasti kasvaneet.


Seura on päättänyt siirtää kyseisen henkilön sivuun kaikesta seuratoiminnasta ja niihin liittyvistä vastuista tutkinnan ja mahdollisen oikeudenkäynnin ajaksi ja tekee lopulliset päätökset asiasta kun prosessi on kokonaan ohi.


Seura ei voi viranomaisten ohjeistuksen mukaisesti lausua tästä asiasta tässä vaiheessa tämän enempää ja jatkossakin vastuu asiasta tiedottamisesta on seuran puheenjohtaja Sami Hännisellä.


Lentopalloseura Kokkolan Tiikerit ry - Johtokunta


   
Lisää uutisia
Kokkolan Tiikerit
«  Toukokuu   »
Kategoriat